علت سردرد

 

علت سردرد طیف وسیعی از دلایل را شامل می شود. دانستن علت سر درد می تواند تا حدی به انتخاب روش درمانی کمک کند. در دنیای امروز معمولاً پس از ابتلا به سر درد مردم به استفاده از قرص های مسکن و آسپرین روی می آورند که خود می تواند در طولانی مدت مشکلات عدیده ای ایجاد کند.

سر درد ها نشانه ی خوبی برای تشخیص کمبود های بدن هستند. شاید بدن شما به اکسیژن یا آب بیشتری نیاز داشته باشد یا سطح مواد مغذی در بدنتان ناکافی باشد. گاهی حساسیت های غذایی نیز می تواند منجر به ایجاد سر درد شود.

سر درد با استرس، خستگی، آلرژی، مشکلات بینایی، ژست بدنی نا مناسب، مصرف الکل و مواد مخدر، کاهش قند خون، تغییرات هورمونی، یبوست و کمبود ویتامین مواد معدنی در بدن ایجاد یا تشدید می شود. برای درمان سردرد لازم است ابتدا سبک زندگی و تغذیه فرد تغییر کند.

 

انواع سردرد ها

انواع سر درد ها را می توان به 150 مورد متفاوت تقسیم کرد که بسیاری از آن ها نادرند. اما، 4 مورد از انواع آن بسیار شایع هستند.

 

سر درد عصبی

سر درد عصبی یکی از شایع ترین انواع سر درد در میان نوجوانان و بزرگسالان است.  این نوع سر درد می تواند با فشار های روزمره زندگی مزمن و بسیار آزار دهنده شود. این نوع سر درد معمولاً با استراحت و گذشت زمان خود به خود خفیف و درمان می شود.

 

سر درد خوشه ای

سر درد خوشه ای از بین 4 مورد ذکر شده، کمترین شیوع را دارد. اما درد مزمن آن بسیار آزار دهنده است و مانند سوختن و تیر کشیدن در پشت چشم هاست. این نوع سر درد می توان چند هفته یا چند ماه طول بکشد و به صورت تناوبی تکرار شود.

 

سر درد سینوسی

سینوس ها که در قسمت پیشانی قرار دارند، در صورت ملتهب شدن  در همین نواحی ایجاد درد می کند. این سر درد معمولاً با آبریزش بینی، تب و فشار در گوش و تورم صورت همراه است.

 

سر درد میگرنی

سر درد های میگرنی از چند ساعت تا چند روز طول می کشند و معمولاً چند بار در ماه ایجاد می شوند. علائم دیگری مانند حساسیت به نور، سر و صدا یا بو، تهوع و استفراغ، از دست دادن اشتها و ناراحتی های معده، سرگیجه و … نیز در کنار سردرد های میگرنی بروز می کنند.

 

سندروم سردرد مختلط

این سندروم مخلوطی از سر درد های عصبی و سر درد میگرنی است و علائم هر دو را نشان می دهد. این نوع سر درد هم در کودکان و هم در بزرگسالان دیده می شود.

همانطور که گفته شد، دانستن علت سردرد سبب می شود راه های درمانی آن مشخص گردد. درمان های خانگی نیز تا حدی موثر واقع می شوند.


ContentPublic درد ,سر ,های ,  ,ها ,ایجاد ,سر درد ,می شود ,نوع سر ,  سر ,می تواند

علت سردرد چیست

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگالمحل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

حس لایف | آموزش مسائل جنسی زناشویی ,دانلود رمان,دنلود آهنگ,دانلود زيرنويس فارسي فيلم و سريال،عکس Robin5s zuhause برش رد ///ورزش/// بیدرویه///جودو/// Tooshe saiteservise ویدیو های عالی بازسازی ساختمان اُسطوره چت | وبلاگ اُسطوره چت فروشگاه موزن میکروتاچ مکس تمس